Zināmas projekta "SIEVIŠĶĪGA un STIPRA" uzvarētājas.

17.05.20203.


Zināmas projekta “Sievišķīga un stipra” atlases uzvarētājas

Spraigās cīņās un pozitīvā atmosfērā sporta kompleksā “333” noslēdzās projekta “Sievišķīga un stipra” atlase. Grand Prix balvu - pilnībā apmaksātu 2023.gada sezonu ar “Tillotson” sporta kartingiem – ieguva Elizabete Johane Šulce un Iveta Akmeņkalne. Abas laureātes jau šajā nedēļas nogalē uzsāks cīņu par ceļazīmi uz pasaules kausa posmu, Spānijā.

No vairāk kā 100 dalībniecēm, kuras bija pieteikušās projektā “Sievišķīga un stipra”, finālā iekļuva 14 sievietes, kurām bija jādodas trasē jau ar sporta tehniku. Lai arī adrenalīna kāpums un sacensību gars bija jūtams, kopējā atmosfēra dalībnieču vidū bija visnotaļ pozitīva. Fināla kārtas atlase tika sākta, ejot ar kājām pa renovēto trasi, klausoties drošības instruktāžu, kā arī veicot iepazīšanās braucienu pirms sacensības.

Negaidīts pavērsiens notika pirms braucienu sākuma – viena no finālistēm – Egija Gailuma paziņoja par izstāšanos muguras traumas dēļ, kuru pirms dažām dienām ieguva volejbola treniņā. Tas nozīmēja, ka par divām galvenajām balvām sacensībā piedalījās 13 sievietes.

Drošības nolūkos projekta organizatori iepazīšanās braucienos dalībnieces trasē laida pa vienai. Aiz katras sekoja instruktors un komandas “RED9.LV SCUDERIA” braucējs, Krišjānis Caune, vērtējot sniegumu trasē.

Godīgi sakot, biju patīkami pārsteigts par meitenēm – tāds azarts, kāds valdīja trasē reizēm pat nav jūtams sportistu vidū starptautiskās sacensībās. Vēlos uzteikt arī pilnībā visas finālistes par atbildīgu attieksmi, jo netika sabojāta neviena tehnikas vienība, kā arī kļūdas trasē bija minimālas. Bija prieks redzēt arī meitenes, kuras neiekļuva finālā, bet atbrauca atbalstīt savas konkurentes,” stāsta projekta “Sievišķīga un stipra” žūrijas pārstāvis, autosportists Krišjānis Caune.

Pēc iepazīšanās braucieniem notika sacensību brauciens, kurā dalībnieces trasē devās jau divatā, pieļaujot apdzīšanu, kas sacensībās ir ļoti regulāri manevri. Arī pārējie žūrijas pārstāvji vienlaicīgi vērtēja gan dalībnieču sniegumu trasē, gan ārpus tās, jo autosports ir komandas sports, kurā svarīga ir arī attieksme pret tehniku un sadarbība ar komandu.

Fināls bija ļoti aizraujošs un jau treniņbraucienos ievērojām favorītes. Ļoti stipras bija piecas meitenes, kurām īpaši izveidojām super-finālu. Manuprāt, viņas visas nedaudz patrenējoties varētu startēt sacensībās. Savukārt abas projekta uzvarētājas ir jau šobrīd gatavas doties trasē un iesaistīties sīvajā konkurencē,” komentē projekta “Sievišķīga un stipra” žūrijas pārstāve, autosportiste un ETÍDE botanicals līdzautore, Karlīne Egle.

Super-finālā, kurā meitenēm bija jāveic individuāli divi “lidojošie” apļi, iekļuva: Samanta Rozenberga, Iveta Akmeņkalne, Elizabete Johane-Šulce, Linda Kazlauska un Madara Mančinska.

Lai arī ātrākā apļa laiks bija tikai viens no vērtēšanas kritērijiem, vis ātrāk distanci trasē izdevās veikt Elizabetei Johanei-Šulcei, kura tuvāko sekotāju, Ivetu Akmeņkalni apsteidza par divām sekundēm.

Lielākais uztraukums projekta atlases kārtās man bija klātienes intervijā ar žūriju. Pat braukšana nesagādāja tik lielu stresu. Esmu ļoti priecīga un nevaru sagaidīt jau pirmās sacensības. Treniņu nolūkos jau rīt došos piedalīties Discomania Oilheads sacensībās, kuras norisināsies tajā pašā trasē, kurā būs jāstartē ar Tillotson kartingu - Kandavā,” stāsta projekta atlases kārtu uzvarētāja, Elizabete Johane-Šulce.

Šobrīd abas atlases kārtu uzvarētājas gatavojas pirmajam, lielajam pārbaudījumam – startam Latvijas kausa sacensībās 19. un 20.maijā, kurā uz starta izies arī pārējie divdesmit “Tillotson” klases sportisti.

Projekta “Sievišķīga un stipra” finālā tika vērtēts: atsaucība un spēja darboties komandā; tehniskās prasmes, trases izpratne un trajektorijas, tehnikas pārvaldīšanas iemaņas, apļu laiki un telemetrija. Izcīnītie punkti finālistēm secīgi:   

 1. Elizabete Johane-Šulce (22 punkti)
 2. Iveta Akmeņkalne (21 punkts)
 3. Madara Mančinska (16 punkti)
 4. Samanta Rozenberga (16 punkti)
 5. Alise Tīna-Plūksna (13 punkti)
 6. Linda Kazlauska (13 punkti)
 7. Egija Gailuma (12 punkti)
 8. Liene Allere (11 punkti)
 9. Lelde Dreimane (10 punkti)
 10. Agnese Ležnina (10 punkti)
 11. Katrīna Gintere-Ekimane (9 punkti)
 12. Sabīne Koklačova (8 punkti)
 13. Lelde Ķepīte (7 punkti)
 14. Elizabete Spilva (6 punkti)

Jau teikts, ka divas labākās projekta “Sievišķīga un stipra” dalībnieces iegūst balvu, kas līdzvērtīga 20’000 EUR, proti, pilnībā apmaksāta 2023.gada sezonu profesionālā kartingu komandā un iespēja cīnīties par iekļūšanu pasaules kausa finālā. Katru atlases kārtu vērtēja šim projektam speciāli izveidota, kompetenta žūrija, kuras sastāvā: Linda Medne (“Latvijas Automobiļu federācija” ģenerālsekretāre), Marta Kalēja-Irbe (sporta kluba “Squad Hour” trenere), Karlīne Egle (autosportiste), Rūdolfs Toms Bērziņš (“Tillotson” sacensību seriāla organizators), Krišjānis Caune (autosportists), Linda Dzirne (“Douglas” e-komercijas vadītāja Latvijā un Igaunijā).

Vairāk informācijas par Latvijas čempionātu un Latvijas kausa ieskaiti kartingā iespējams uzzināt – “Latvijas Automobiļu federācija” mājas lapā (www.laf.lv), bet īpaši sekot notikumiem projektā “Sievišķīga un stipra” – portālā www.1188.lv, “LMT Straume” raidījumā “Ātruma Cilts”, kā arī “Tillotson Racing Latvija” sociālo tīklu profilos.


Papildus informācijai: tillotsonracing@gmail.com | (+371) 29107079 | www.tillotsonracing.lv

Zināmas projekta "SIEVIŠĶĪGA un STIPRA" finālistes.

12.05.20203.

Zināmas projekta “Sievišķīga un stipra” finālistes

Sestdien, 13.maijā, sporta kompleksā “333” tiks noskaidrotas divas uzvarētājas projektā “Sievišķīga un stipra”, kuras iegūs pilnībā apmaksātu 2023.gada sezonu ar “Tillotson” sporta kartingiem. Abām projekta dalībniecēm būs iespēja cīnīties par ceļazīmi uz pasaules kausa posmu, Spānijā.

Latvijā ir radītā, unikālā projektā “Sievišķīga un stipra” sievietēm ir iespēja pierādīt sev, Latvijai un pasaulei, ka stipra sieviete spēj sasniegt virsotnes, saglabājot sievišķību. Projekta pirmajā kārtā tika saņemti vairāk, nekā 100 pieteikumu, no kuriem 93 pieteikumi bija piemēroti žūrijas izvērtēšanai dalībnieču atlasei nākamajās kārtās (sasniegts atbilstošs vecums un nav bijusi iepriekšējā pieredze profesionālā autosportā).

Izskatot pieteikumus mēs ne tikai pārliecinājāmies, ka sievietes Latvijā ir patiesi sievišķīgas, bet arī, cik viņas ir kāras uz adrenalīnu un cīņu par uzvaras garšu! Arī otrajā kārtā, tiekoties klātienē, pretendentes bija ļoti motivētas un katra vēlējās būt labākā,” stāsta projekta žūrijas locekle, Eiropas lielākā, sievišķīgākā un prestižākā parfimērijas un kosmētikas mazumtirgotāja, DOUGLAS e-komercijas vadītāja Latvijā un Igaunijā, Linda Dzirne.

Projekta otrajā kārtā tika 36 dalībnieces, kurām jau bija jāpiedalās klātienes intervijā, kā arī jāveic fiziskās sagatavotības pārbaude kopā ar sertificētu fitnesa treneri.

Ar pārējiem žūrijas dalībniekiem un projekta autoriem vienojāmies, ka nekādu atlaižu sportā nebūs! Trasē, braucot lielā ātrumā, sportistiem neviens nejautā – vari vai vairs nevari – ir vienkārši jāizdara viss līdz galam. Pie šī principa arī cieši turējāmies otrajā atlases kārtā,” komentē sporta kluba “Squad Hour” trenere, Marta Kalēja-Irbe.

Finālam, kurām būs jādodas trasē jau ar sporta tehniku, ir kvalificējušās 14 projekta dalībnieces. Iepazīstinām ar “Sievišķīga un stipra” projekta finālistēm:

 1. Samanta Rozenberga (12 punkti)
 2. Egija Gailuma (12 punkti)
 3. Liene Allere (11 punkti)
 4. Madara Mančinska (11 punkti)
 5. Lelde Dreimane (10 punkti)
 6. Iveta Akmeņkalne (10 punkti)
 7. Agnese Ležnina (10 punkti)
 8. Elizabete Johane-Šulce (10 punkti)
 9. Linda Kazlauska (9 punkti)
 10. Katrīna Gintere-Ekimane (9 punkti)
 11. Alise Tīna-Plūksna (9 punkti)
 12. Sabīne Koklačova (8 punkti)
 13. Lelde Ķepīte (7 punkti)
 14. Elizabete Spilva (6 punkti)

Jau teikts, ka divas labākās projekta “Sievišķīga un stipra” dalībnieces iegūs balvu, kas ekvivalenta 20’000 EUR, proti, pilnībā apmaksātu 2023.gada sezonu profesionālā kartingu komandā un iespēju cīnīties par iekļūšanu pasaules kausa finālā. Katru atlases kārtu vērtē šim projektam speciāli izveidota, kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir: Linda Medne (“Latvijas Automobiļu federācija” ģenerālsekretāre), Marta Kalēja-Irbe (sporta kluba “Squad Hour” trenere), Karlīne Egle (autosportiste), Rūdolfs Toms Bērziņš (“Tillotson” sacensību seriāla organizators), Krišjānis Caune (autosportists), Linda Dzirne (“Douglas” e-komercijas vadītāja Latvijā un Igaunijā).

Vairāk informācijas par Latvijas čempionātu un Latvijas kausa ieskaiti kartingā iespējams uzzināt – “Latvijas Automobiļu federācija” mājas lapā (www.laf.lv), bet īpaši sekot notikumiem projektā “Sievišķīga un stipra” – portālā www.1188.lv, “LMT Straume” raidījumā “Ātruma Cilts”, kā arī “Tillotson Racing Latvija” sociālo tīklu profilos.

APSKATĪT MEITEŅU FOTO - LINKS ŠEIT

Papildus informācijai: tillotsonracing@gmail.com | (+371) 29107079 | www.tillotsonracing.lv
PIETEIKŠANĀS IR BEIGUSIES
SEKOJIET TĀLĀKIEM PAZIŅOJUMIEM 

ESI DALĪBNIECE PROJEKTĀ "SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA", PIEDALIES LATVIJAS KARTINGU KAUSĀ T4 KLASĒ

DALĪBNIEČU ATLASE

PIRMĀ KĀRTA līdz 03. Maijam

Pieteikumu izskatīšana, vadoties no žūrijas viedokļa, piemērotāko dalībnieču izvirzīšana 2. kārtai.

OTRĀ KĀRTA - 10. Maijs

Tikšanās klātienē ar žūriju, izvērtējot dalībnieču motivāciju, komunikācijas spējas un fizisko sagatavotību

TREŠĀ KĀRTA - 13. Maijs

Testa braucieni trasē ar Tillotosn T4 klases kartingiem. 
Norises vieta tiks precizēta

UZVARĒTĀJU PAZIŅOŠANA

NORISES LAIKS tiks precizēts

ESI DALĪBNIECE PROJEKTĀ "SIEVIŠĶĪGA UN STIPRA" 
PIEDALIES LATVIJAS KARTINGU KAUSĀ T4 KLASĒ

Piesaki sevi (vai savu draudzeni, sievu, māsu, meitu, kolēģi) un pierādi žūrijai, ka spēj būt labākā, sievišķīgākā un stiprākā!
Projekta atlases divas uzvarētājas iegūs pilnībā apmaksātu dalību (aptuveni 10 000 euro vērtu katrai dalībniecei)
Latvijas Kausā kartingā 2023. gada sezonā, startējot ar Tillotson T4 klases tehniku.
Papildus startiem mēs nodrošināsim teorijas un praktiskos trenniņus, kā arī mehāniķu darbu.

Sacensību pieredzei nav jābūt, jo projektā nedrīkst piedalīties dāmas, kurām ir spēkā, vai kādreiz bijusi jebkāda auto/moto sporta licence
Visas sezonas ātrākā sieviete Latvijā, šajā kategorijā, izpildot normatīvus, kvalificēsies Pasaules Kausam,
kas norisināsies rudenī Valensijā, Spānijā.

PIETEIKUMUS PIEŅEMAM LĪDZ 02.05.2023 IESKAITOT.


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.